Mandala Art for Insight and Healing
by Jana Volfova

Kurzy malování mandal technikou "dotting" startují již brzy a to přímo pod mým vedením. 

Pojďme si prozatím říci, co nás při takovém kurzu čeká a na co se můžete těšit..

Malování mandal je jeden ze způsobů jak meditovat. Tím, že soustředíme své myšlenky jen na obrazec, kterému věnujeme svoji pozornost, přichází zklidnění naší mysli. 
Tento způsob meditace s mandalou je o to krásnější, že po něm zůstává i nádherné dílo.
Kus nás je na plátně a ta krása je zase otištěna v nás. Je to moc hezký pocit vnímat, jak ruka v průběhu procesu jede lehčeji a lehčeji, naše svaly v celém těle se uvolňují, zklidňuje se nám dech a my se při tvoření někdy i usmíváme..
Je to štěstí, které díky tichu nic nepřehluší. Co je nejkrásnější, že s každou další mandalou jsme svému srdci blíž. Každá meditace s mandalou Vás den po dni vede ke kořenům ve vlastním středu.

Co pro Vás může tento kurz znamenat? Co pro Vás může znamenat právě meditace s mandalou?
Namalovat si svoji mandalu, je jako napsat beze slov své nejtajnější přání. 
Ideální cesta k tomu, jak najít sám sebe. Způsob jak lépe pochopit, co se ve Vás děje.
Malování mandaly je jednoduchý prostředek k tomu, jak vyjádřit pro co schází slova, protože některé vnitřní pocity jsou těžko formulovatelné. 
K tomuto způsobu jisté samoléčby není potřeba nijak velkého talentu. Uchopit do ruky nástroj na tečkování umí každý a zbytek už se společnou pomocí naučíme. 

Začneme chvilkou krátké meditace a poté už jen intuitivně vybereme barvy a začneme tvořit. Důležité je, skutečně nepřemýšlet nad tím, jaké barvy si vybírám a volit dle intuice, či první myšlenky, která nám probleskne hlavou. 
Nepřemýšlet, nechat podvědomí, aby pracovalo za nás a vybralo nejen barvy ale i tvary je přesně to, co je cílem kurzu a finálního díla.
V mandale se potkává barva, znázorňující ženskou energii, a tvar, který zastupuje energii mužskou. To vše dohromady utváří harmonický celek.

Být v klidu a soustředit se jen na sebe. Klidně a hluboce dýchat a užívat si celý proces.. 
Někdy nám malování může trvat 3 hodiny, jindy 6.. Kurz je samozřejmě časově omezený, ale vy můžete strávit se svou mandalkou hezké chvíle i u Vás doma.

Někdy se Vám bude mandala líbit hned, jak ji domalujete a jindy až po několikátém prohlednutí si. Někdy budete mít fáze, kdy budete obraz zbožňovat a budete se v duchu chválit, jak moc se Vám povedl a někdy si řeknete, že to zas až tak za moc nestálo a mohlo to být lepší.. Nejen díky tomu na sobě můžete pozorovat, jaké máte v podvědomí zažité vzorce a jak skrz Vás promlouvá občas promlouvá Vaše ego a občas zase božská čistota.

Tak či tak, čas strávený malováním mandaly nám vždy přinese pocit absolutního klidu, lásky a rovnováhy.

Ráda bych ještě podotkla, že v případě, je-li mandala hotová, pro nás práce s ní nekončí.
Vše o meditaci s již hotovým dílem a mnohem více si povíme na kurzu a já už se nemohu dočkat, až Vás budu moci tuto báječnou, precizní a jemnou techniku naučit :)