Mandala Art for Insight and Healing
by Jana Volfova

Pohled do duše

Jak už jistě víte, zpravidla to s mandalami bývá tak, že ta, která vás osloví na první pohled a doslova vám učaruje, bývá ta pravá a bude vám dobře sloužit, protože jste si ji intuitivně vybrali. 🙂✨
Druhá možnost je, nechat si namalovat svou Osobní mandalu, ušitou na míru přímo vám. V tomto případě pracuji s datem a místem vašeho narození, při malování se řídím citem a především intuicí a jakýmsi "napojením". Není ale možné, abyste si sami určili barvy, jaké bude vaše mandala mít. To už by bylo narušování procesu..

Tato mandala, nesoucí název " Pohled do duše ", je právě jednou z těchto Osobních mandal. Byla malována na míru konkrétnímu člověku, tentokrát muži.
Byla to pro mne opět další velká výzva.. Jednak má mandala úctyhodných 90 centimetrů a za druhé, malovat pro muže je pro mne vždy úplně jiný zážitek než pro ženy.

Už od začátku jsem ale měla jasnou vizi, co bude symbolem této mandaly - Květ života, jehož protnuté kruhy zdobí perličky.
Tento posvátný symbol má ohromnou sílu a je také silným zdrojem božské energie. Můžeme jej definovat jako Bůh - "všechno co je".
Kombinace modré a zlaté barvy dodává sílu, odvahu, pomáhá transformovat poznání v pochopení. Modrá barva je známá svým uklidňujícím účinkem, spirituální sílou, rovnováhou a klidem. 

Mandala bude prý viset v místnosti sloužící k relaxaci, odpočinku a meditacím. Jsem přesvědčena, že se z ní dá hodně čerpat a nasávat její sílu..
Jsem také velice ráda, že se mi opět dostalo tak skvělé příležitosti a za to z celého srdce děkuji :)