Mandala Art for Insight and Healing
by Jana Volfova

 

Autorkou mandal je Jana Volfová, pocházející z Českých Budějovic.
Vystudovala zde také školu Hotelnictví a turismu a následně odešla za prací do zahraničí.
Dva roky pracovala v Rakousku jako recepční v hotelu poblíž letiště, kde také vzplanul její zájem o létání a letadla.
Zájem se proměnil v lásku v roce 2014, kdy začala pracovat jako letuška pro německé aerolinky ve Stuttgartu a toto město se pro ni tak 
na několik let stalo jejím domovem.

Už jako dítě Jana ráda malovala a kreslila a ve správný čas, kdy hledala nějaký způsob jak uniknout vypětí z práce, se rozpomněla na tento, již téměř zapomenutý, talent.

Rozpomínání se šlo poměrně rychle. Začala malovat květiny, obličeje, zvířátka, Disney postavičky, avšak pořád ji malování „neuspokojovalo“ úplně.
Potřebovala totiž lépe vyjádřit samu sebe, své pocity, a to se jí nedařilo, když pokaždé měla nějakou skutečnou předlohu, podle které kreslila.

Když Jana "náhodou" objevila mandaly, srdce se jí zaradovalo. To je ono!
Ihned vytáhla ze šuplíku barvy a malé plátno, které jí doma leželo už měsíce a ona netušila, zda jej vůbec někdy k něčemu využije.
Malování mandal ji naprosto pohltilo, cítila se na jednu stranu tak krásně odpočinutá a na druhou stranu nabitá čistou, novou energií.
Koupila si lepší náčiní, kvalitní barvy, plátna různých rozměrů a malovala a malovala, učila se a zkoušela nové techniky.
Plátno se střídalo s papírem, akrylové barvy s pastelkami, tužky s fixy..
Bylo to pro ni jako objevení ráje. Ráje nekonečných možností.

Dopodrobna se Jana také začala zabývat barvami. Velmi ji zajímalo, co může kterou barvou vyjádřit, jak na nás barvy působí a jak se dají správně využít, aby nám přinesly užitek.
Začala studovat knihy, které jí pomáhaly lépe porozumět tomu, čeho se dá pomocí mandal a dalších energetických obrazů docílit, jak je správně sladit barevně tak, aby nám byly nejen krásnou dekorací do bytu ale i pomocníkem, léčitelem a přítelem.

"Malování mne činí nesmírně šťastnou a já jsem velmi vděčná za to, jaký kus cesty jsem již ušla. Často děkuji Vesmíru za jeho podporu a také za podporu ze strany mých blízkých, kteří mi pomáhají tento sen uskutečnit." říká Jana.