Mandala Art for Insight and Healing
by Jana Volfova

Technika "Dotting" tečkování

Dnes si povíme něco o technice malování, kterou pracuji..

Z 99% zveřejňuji pouze výsledky mé práce, avšak málokdo si dovede představit, kolik práce se skrývá za jednotlivými obrazy.

Techniku tečkování jsem pro sebe objevila přesně před dvěma lety a naprosto mě okouzlila.
Desítky, stovky, tisíce teček na plátně tvořící jeden úžasný harmonický celek. 🦋
🥰
Aby takové dílo mohlo vzniknout je zapotřebí popustit uzdu nejen fantazii ale mít v záloze hodně, hodně volného času..
Začínala jsem plátny o rozměrech 20x20 a 30x30 cm, postupně se rozměry pláten zvětšovaly a zvětšovaly, s narůstající důvěrou v sebe samu, že tak drahá plátna "nepokazím".. Momentálně pracuji již čtvrtý týden na obrazu o průměru 95 centimetrů a do budoucna se chystám pokořit plátno o rozměru 100x100 cm. 
Když si člověk představí, jak velká je plocha metr krát metr a já jí mám v plánu vytečkovat, tak si říkám, jestli s tím budu hotová ještě v tomto životě :-))

Nicméně, co tím chci říct je, že nad každým větším obrazem trávím hodiny, dny a týdny.. Nejen samotné přesné kladení teček zabere čas ale i nanášení základní vrstvy (většinou černé), rozměřování a tak dále.. I když, musím přiznat, že s rozměřováním mi poslední dobou pomáhá přítel, přeci jen, on je ten technický typ a já ta kreativní 😆

Někdy jsem schopná sedět u malování 10-12 hodin v kuse, ale někdy mě už po 4 hodinách bolí záda, jak jsem nad stolem ohnutá, berou křeče do paže a ramene, bolí oči.. 
Musím tak malování prokládat krátkými uvolňujícími cvičeními z jógy a protáhnout se..
Všechno má i své trochu stinné stránky.
Zkrátka a dobře, mandaly nevyrábí žádný stroj, nýbrž já a to, jak si dávám záležet na naprosté přesnosti jednotlivých teček se logicky odráží na délce času stráveném s jednotlivými obrazy 😊

Malování je pro mne láska, kterou se skrze své obrazy snažím předat i vám ❤️